1. Start
  2. Archiwum wydarzeń
  3. Film: Outcast - Szare Anioły

Film: Outcast - Szare Anioły

12 lutego 2018 18:00 Muza Kino

Zapraszamy na najmocniejszy w historii film o wierze "OUTCASTS - Szare Anioły". 

"Outcasts - Szare Anioły" to film o ludziach, którzy na wzór św. Franciszka z Asyżu wybrali czystość, posłuszeństwo i ubóstwo, aby ratować najnędzniejszych tego świata. Posługują w najtrudniejszych miejscach na świecie - pośród gangów narkotykowych, prostytutek, wśród więźniów. Historie ich posługi są wstrząsające. 

To historie  ludzi opuszczonych, z różnych powodów wegetujących na marginesie życia, ludzi, którzy czasem znaleźli się, jak sami mówią, w ziemskim piekle. Doskwiera im bezdomność, brak środków do życia, przemoc i nałogi, ale najgorsze, co mogło ich spotkać, to fakt, że stracili nadzieję na wyjście z tego piekła. 

 To mocny film. Takich dokumentów jest niewiele. Widz, przyzwyczajony do standardowych, ciepłych reportaży z religią w tle, momentami będzie przecierał oczy ze zdumienia. To nie laurka czy przewidywalna historia o dokonaniach zakonników ze Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy, ale głęboko osadzona w rzeczywistości i niestroniąca od wyrazistych scen, czasem nawet na granicy intymności, opowieść o działalności tytułowych Aniołów, i o tym, że miłość może zmienić świat.

 

12.02.2018 godz. 11:30 i 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


godz. 11.30 - pokaz dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, godz. 18.00 - pokaz dla wszystkich. Pokaz filmu odbędzie się z udziałem twórców Macieja i Tadeusza Syka

 

Bilety w cenie : 15,00 zł (konieczna rezerwacja telefoniczna  pod nr telefonu 512 804 485)

bilety do odbioru przez seansem w budynku Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA)