1. Start
  2. Aktualności
  3. LEGENDA STARSZYCH PANÓW

LEGENDA STARSZYCH PANÓW

13 kwietnia 2019 18:00 Muza Spektakl

Kiedy słyszymy „..już szron na głowie i nie to zdrowie..”, albo „ …addio pomidory…” lub „…przeklnę cię…” - od razu brzmi nam w uszach muzyka do tych ponadczasowych tekstów. Uśmiech sam wydostaje się na twarz, a nam robi się lżej na sercu. To siła Kabaretu Starszych Panów i cudownego przekazu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego!
Jak zmierzyć się z taką klasyką?

Pokusił się o to zespół międzypokoleniowej grupy Scena Moliera i Teatru ITAN. Wspólnie z Jackiem Fedorowiczem – wodzirejem spektaklu – nawiązują do pełnego głębi i dystansu humoru Kabaretu Starszych Panów.

Kabaret Starszych Panów w reżyserii Artura Dziurmana jest spektaklem muzycznym, ale jednocześnie rodzajem komentarza. Jacek Federowicz jako swoistego rodzaju narrator prowadzi widzów poprzez świat Kabaretu Starszych Panów. Jego historie, stanowiące podstawę spektaklu, malują barwną kreską obraz życia kulturalnego i towarzyskiego okresu, kiedy tęsknota za pomidorami dominowała już od jesieni.
Widzowie mają okazję poznać genezę powstawania wielu utworów, początki działalności Starszych Panów w radiu i telewizji.

Artur Dziurman w swoim spektaklu nie przedstawia pełnego obrazu. Wspólnie z Jackiem Fedorowiczem, Sceną Moliera i Teatrem ITAN stara się raczej oddać magię, która składało się na fenomen Kabaretu Starszych Panów. Dzięki temu widzowie mają okazję poznać zarówno liryczną, jak i żartobliwą stronę twórczości Przybory i Wasowskiego.

 

13.04.2019 godzina 18:00

Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec


Bilety w cenie:

Kat.A - 49,00zł / Kat.B - 39,00zł

 

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl

w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA

oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury


Zapraszamy