1. Start
  2. Aktualności
  3. Wystawa malarstwa Ireny Wiltosińskiej

Wystawa malarstwa Ireny Wiltosińskiej

12 lutego - 02 marca 2018 wstęp wolny ECK

wystawa malarstwa Ireny Wiltosińskiej


IRENA WILTOSIŃSKA

rodowita Dąbrowianka. Maluje obrazy w technice olejnej, akrylowej oraz pastele. Od kilku lat ważne miejsce w jej twórczości plastycznej zajmuje malarstwo abstrakcyjne, w większych formatach.

Ma na swoim koncie 27 wystaw indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw zbiorowych. Związana jest z Grupą Plastyczną RELACJE, działającą przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz Stowarzyszenia Grupa Plastyczna Dąbrowa. Zajmuje się animacją kultury. Współdziała z dąbrowskimi stowarzyszeniami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży.

Irena Wiltosińska za swoje osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania  i animacji kultury,  na wniosek Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, we wrześniu 2015 roku otrzymała od  Pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznakę Honorową ZASŁUŻONY  DLA  KULTURY POLSKIEJ , w 2016 r. Nagrodę Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. W  2017 r. była nominowana do Plebiscytu Człowiek Roku 2016, a w 2017 do Plebiscytu Osobowość Roku 2017 w Dziedzinie Kultura.

 

Wystawa od 12.02 - 02.03.2018

Hol Główny Energetycznego Centrum Kultury

ul. Będzińska 65

Sosnowiec

 

Zapraszamy