1. Start
  2. Oni tworzą klub...
  3. Zespoły muzyczne
  4. Natural Mystic Akustycznie

Natural Mystic Akustycznie

Nowa, tryskająca energią twarz zespołu NATURAL MYSTIC. Nowe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim całkiem inne instrumentarium. Elektryczne gitary ustąpiły miejsca akustycznym, akordeon zastąpił klawisze, a miejsce basu zajął dużo większy kontrabas.

 

Efekt jest piorunujący! Żaden polski zespół reggae nie gra w ten sposób!

 

Oprócz brzmienia i instrumentarium w muzyce Natural Mystic jest to, co pozwala pokochać ten zespół od pierwszego usłyszenia, czyli: szczerość, radość z grania i duże pokłady dobrej energii, które zespół rozsyła ze sceny przede wszystkim za pośrednictwem znakomitego żeńsko-męskiego duetu wokalnego Gabi Budzianowskiej i Marcina Kina.

 

Zespól Natural Mystic powstał w 2001 roku w Sosnowcu. Od początku jest postrzegany jako formacja reggae’owa, jednak jak mówią sami muzycy - nie chcą dać się zamknąć w jakiejkolwiek szufladce. Potwierdził to debiutancki album grupy „Quasi-Milieu”, który okazał się w 2007 roku. Na tym albumie reggae'owe inspiracje współistnieją z szeroką gamą gatunków i muzycznych eksperymentów. Mamy tutaj wycieczki w stronę dubu, eksperymenty brzmieniowe, elementy jazzu, czy rockowe gitarowe riffy. Wynika to z charakterów członków i różnorodności ich inspiracji.

 

Niektórzy muzycy NM współtworzą również grupy: Searching For Calm, 100 Tvarzy Grzybiarzy, Yapko, 52um, Say Yardee. Pomysł akustycznego grania narodził się wiosną 2009. Po zagraniu pierwszego koncertu , akustyczne granie zostaje głównym celem zespołu. Po roku od tego czasu grupa weszła do studia aby zarejestrować materiał na płytę, na której usłyszymy dwa utwory z pierwszej płyty w akustycznych aranżach, kilka nowych piosenek, a także nigdy nie nagrywane starsze utwory zespołu ale oczywiście w wersjach akustycznych. Materiał na płytę został zarejstrowany w studio Radioaktywni (jednym z najlepszych w Polsce) w Częstochowie pod okiem Adama Celińskiego. Płyta ukazała się w grudniu 2011 r.

 

Zobacz promomix płyty Full steam ahead

 

Kontakt w sprawie koncertów:

Michał Ławniczak Agencja OFFSIDE tel. 697 024 515, e-mail: koncerty@offside.com.pl